Головна Реєстрація Вхід Сайт Гаврилівської ЗОШ
Теофіпольського району
Четвер, 2019-04-25, 4:58 AM
Форма входу

Меню сайту

Категорії розділу
На допомогу вчителю [0]
Наша школа [2]

ПошукСистема Orphus

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наша школа

Історія Гаврилівської школи

Наш Теофіпольський краєзнавець І.А.Стасюк у своїй книзі історико-краєзнавчих нарисів "Теофіпольщина” на основі архівних документів пише, що в 1876 р. у с. Гаврилівка було відкрито церковно-парафіяльну школу на кошти сільської громади. В цьому році навчалось 16 учнів. Виключно хлопці. Завідуючим школи був священик. В школі було 3 класи. Всі навчались разом. Урок тривав 50 хв. Школа була розташована в простій селянській хаті. Навчання тривало 5 місяців щороку. Заняття проводились 6 днів на тиждень 6‑7 годин щодня.

За роки свого існування школа зазнала багато змін. В 1903 р. на її базі почало діяти однокласне училище. Завідуючим був уже вчитель, який прибув із Кременця, Бойко Данило Прокопович. Щоденний нагляд за роботою школи здійснював священик Павловський Йосип Васильович. Він же навчав учнів Божого закону. З 1909 р. по 1950 р. в цій школі працював учителем наш односелець Трачук Пилип Никифорович. Учні, які успішно закінчували Гаврилівську однокласну школу, поступали у Святецьку двокласну.

В 1918 р. школа стала світською і було відкрито 4 класи. Завідуючим став Трачук П.Н. а вчителем Потребенко Є.І. Школу було переведено на садибу поміщика Груя. В ці роки навчалось до 70 учнів із сіл Гаврилівки, Медисівки, Караїни, Дмитрівки та ін.

В 1931 р. в селі було відкрито семирічну школу, де працювало 7 учителів. Вони всі мали відповідну освіту. Закінчили Кам’янець-Подільський інститут народної освіти, Шепетівський, Славутський, Городоцький, Проскурівський педагогічні технікуми. Першим директором семирічної школи був Гедима Микола Петрович. Навчалось 180 учнів.
 

В 1939 р. відкрито середню школу. Працювало 18 учителів. Директором був призначений Оробей Василь Якович, завучем Голуб Яків Олексійович, які пізніше загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. При школі були добре обладнані фізичний та хімічний кабінети, велика шкільна бібліотека, а сама школа – це красивий новий двоповерховий будинок. До 1941 року в селі було повністю ліквідовано неписьменність дорослого населення. перед Великою Вітчизняною війною в школі навчалось 270 учнів.

Війна перервала мирне життя та творчу працю наших людей. Багато колишніх вихованців та вчителів разом із директором та завучем пішли на фронт. Багато з них не повернулись із поля бою. Вони героїчно віддали своє життя за нашу Батьківщину. Один із них – Герой Радянського Союзу Баюк Петро Ксенофонтович. Прекрасне приміщення середньої школи в роки війни було спалене.

В 1944 році після визволення нашої території знову почала функціонувати середня школа. Директором був призначений Кричевський Семен Миколайович. Пізніше – Бегма Валентина Андріївна, Пуцак Панас Климович, Шмигун Андрій Євдокимович. В 1952 р. приміщення було відбудовано. У відбудові брали участь представники усіх колгоспів і організацій нашого району. В школі навчалися учні із Медисівки, Караїни, Ленінського, Колісця, Дмитрівки, Єлизаветполя, Гальчинець, Карабіївки.

Перший випуск відбувся в 1954 р. В 1961-1962 р.р. у школі працює 21 учитель, 10 класів, навчається 265 учнів. За роки існування школи атестати зрілості одержали 1576 чоловік. 33 випускники нагороджені золотими медалями "За відмінні успіхи в навчанні” і 29 – срібними медалями "За успіхи в навчанні”.

Постійно зміцнюється матеріальна база школи. З 1970 по 1980 р. за ініціативою директора школи Пасічника Олексія Омельяновича членами педколективу разом з учнями побудовано майстерню, технічний клас, гараж, приміщення для 1-4 класів, яке в 1989 р. передано колгоспу під дитячий садок.

Багато уваги звертала на зміцнення матеріальної бази директор школи Шемчук Ганна Миколаївна. За її ініціативою в 1989 р. добудовано 5 класних кімнат, спортзал, їдальню на 50 посадочних місць, проведено благоустрій шкільної території.

 

Категорія: Наша школа | Додав: gzosh (2011-12-20)
Переглядів: 1283 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

  Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz